نوشیدن آب سالم بسیار حائز اهمیت است، ولی مهم تر از آن این است که نباید یک دستگاه تصفیه آب خانگی را که با حذف فلزات سنگین، آلاینده ها، حشره کش ها و سموم و فاضلاب مواد شیمیایی و عوامل سرطان زا از جمله کلرین که می توانند به راحتی ودر هنگام دوش گرفتن به پوست شما نفوذ کند، را فراموش کرد.

شاید باور آن برای ما ممکن نباشد ولی آب شیر و آب چاه آنطور شما آن را تصور می کنید، سالم نیست. اغلب حاوی مقادیری حشره کش و سموم در سطوح مختلف هستند. منظور سموم ناشی از تولید صنعتی محصولات کشاورزی، پساب های صنعتی، ضد عفونی کننده های شیمیایی و حتی مواد معدنی که بطور طبیعی در طبیعت هستند و باید این حقیقت رو که به طور معمول در فرآیند تصفیه آب آشامیدنی تنها یک جزئ کوچکی از این سموم حذف میشوند .

مواد نامطلوب

قبل از اینکه یک دستگاه تصفیه آب وارد خانه شما بشود، احتمالا آب مصرفی شما حاوی تمام انواع مواد نامطلوب می باشد. توجه به این نکته خیلی مهم است که در صورتیکه منشاء آب لوله کشی شده به خانه شما از آبهای زیرزمینی یا آبهای سطحی مثل رودخانه یا دریاچه باشد، حاوی آلودگی های زیر باشد:

 • کلرین( آب های لوله کشی توسط سازمان آب با کلرین که یک ماده سرطان زای شناخته شده است، ضدعفونی میشود)
 • میکرو ارگانیسم های بیماریزا مانند ویروس ، باکتری و ...
 • شیرابه از دفن زباله و سیستم های آلوده
 • مواد شیمیایی از محصولات خانگی مضر
 • مواد شیمیایی کشاورزی و آفت کش ها، علف کش ها و قارچ کش ها
 • محصولات فرعی تری هالو متان ها( در فرآیند تصفیه آب با کلرین تشکیل می شوند)
 • مواد شیمیایی فرارشامل حلال ها، دترجنت ها، افزودنی های بنزین و ...
 • باران اسیدی
 • فاضلاب صنعتی
 • آلودگی های رادیواکتیو ناشی از تجزیه اورانیوم در سنگ و خاک های حاوی این عنصر
 • فلزا سمی مانند آرسنیک، باریوم، کروم، سرب و جیوه

حتی در صورتیکه بیشینه سطح آلودگی در آبهای سطحی و زیرزمینی، لزوما به قدر کافی بالا نباشد که به سرعت سبب بیماری شوند، ولی سطح پایینی از این آلودگی ها می تواند به سلامت شما آسیب برساند زمانیکه که بدن در مدت طولانی در معرض آن مواد آلاینده باشد ویا این مواد وارد بدن بشوند.

یک دستگاه تصفیه آب خانگی در مکانی که آب وارد خانه شما میشود، قرار داده می شود. مزیت یک دستگاه تصفیه خانگی این است که به حذف انواع آلودگی ها و مواد افزودنی مانند فلوراید و مواد ضدعفونی کننده مضرر کمک می کند حتی قبل از اینکه به شیر آب برسد که ممکن است جدا به سلامتی شما آسب برساند.

خوب پس آیا شما یک دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز ندارید؟ البته، قطعا

چرا شما یکی از این دستگاهها را نیاز دارید؟

زیرا ما در معرض بیشترین آلودگی های آب هستیم، ما آنها را وارد بدن می کنیم وقتیکه آب می نوشیم. به آبی که پوست ما و سایر اعضای بدن مان هنگام حمام کردن، مسواک زدن، شستن دستها، ظرف شستن، غذا پختن و حتی شنا کردن، در معرض آن هستیم، توجه داشته باشید.

در سال 1997، سازمان EVA به این نتیجه رسید که بیشترین آلودگی ها را هنگام حمام کردن و شنا کردن نسبت به نوشیدن آب آلوده جذب بدن می شود، در صورتیکه زمان خوردن یعنی نوشیدن و غذا خوردن، فقط 20-50% مواد شیمیایی از آب به بدن جذب می شود، البته بسته به این که چه چیزی و چه زمانی شما غذا خورده اید. ولی زمانیکه به پوست میرسیم، تقریبا 100% آلودگی ها وارد جریان خون میشوند. توجه داشته باشید که پوست وسیع ترین ارگان بدن است.

تمام قسمتهای بدن بطور یکسان از راه پوست آلودگی جذب نمی کنند. حمام یا اتاقک دوش ، یک محفظه بسته ایجاد میکند. شش ها در هنگام دوش گرفتن 2 برابر حالت آب خوردن مواد فرار آلوده را جذب می کنند.

درصد جذب آلودگی آب از قسمت های مختلف پوست

 

درصد جذب

ساعد

9 %

کف دست

12%

کف پا

13%

جمجمه

32%

پیشانی

36%

کانال گوش

46%

بیضه

100%

همچنین علاوه بر جذب از پوست و نوشیدن، ما برخی از بخارات آلودگی های ناشی از آبی که جاری میشود را نیز استنشاق می کنیم. سازمان EPA ، کلروفورم را در بخار آب داغ به عنوان یک آلاینده هوایی اصلی در محیط های بسته شناسایی کرده است یعنی تنفس بخار آب در فضای بسته، خطرناک تلقی میشود.

سازمان EPA بیش از 700 نوع آلاینده را در آب آشامیدنی که از سازمان آب و یا از سرچشمه های طبیعی منشاء میشود شناسایی کرده است. که حداقل 22 مورد آن سرطان زا هستند. این مورد هنوز دقیقا شناخته شده نیست که چه قدر از این آلاینده ها ، سرطان زا هستند، از آنجا که همه آنها تست نشده اند.

آب برای زندگی حیاتی است. بدن ما بسته به سن از 50-70 درصد آب تشکیل شده است و ما نمیتوانیم بیش از 5 روز بدون آب زنده بمانیم چون آب بطور مستمر از بدن ما با تبخیر خارج میشود.

متاسفانه، آنچه خیلی ها اعتقاد به تمیز بودن آب دارند در حقیقت یک مخلوطی از آلاینده های طبیعی و صنعتی است که به آن تعلق ندارد و به سبب قوانین کنترل کیفی قدیمی آب، کارخانه های تصفیه آب نیازی ندارند که این هجمه از الاینده های مدرن را از اب خارج کنند. در حقیقت فرایند ضد عفونی و تصفیه آب، خودش حتی مواد شیمیایی بیشتری را به اب اضافه می کند.

 

 

شرکت شیمیایی بوعلی سینا وارد کننده و فروشنده دستگاه تصفیه آب خانگی با برند C.C.Kبا خدمات پس از فروش و گارانتی یکساله می باشد.

تلفن تماس :02188748404

همراه: 09354124115

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید