تکنولوژی های جدید به بهیته شدن سیستم های RO کمک می کنند

عملکرد موثر سیستم های تصفیه آب بر اساس اسمز معکوس ملزم به کنترل رسوب گذاری ، پیشگیری از رسوب، به موقع تمیز کردن ممبران و تعویض روتین ممبران ها می باشد که تمام این ها ارزش بالای سیستم RO را نمایان می کند.

یک تکنولوژی جدید بر پایه مواد فلورسانس، مشکلات عملکردی پنهان در سیستم های RO را تشخیص می دهد و کنترل بهینه رسوب را تضمین می کند.

استفاده از تکنولوژی بر پایه مواد فلورسانس جهت نظارت و کنترل کردن دز مواد شیمیایی مورد استفاده در تصفیه آب بویلر و کولینگ تاور به اثبات رسیده است. مولکول های آلی بسیاری ویژگی های فلورسانسی از خود نشان می دهند، که مانند یک بارکد روی یک ملکول که رد پایه آن را دنبال میکند ، عمل می کند.

ترکیب یک فلورسانس خنثی(بی اثر) با یک آنتی اسکالانت سبب می شود که دز آن به درستی تشخیص داد شود، بطور عملی و با استفاده از یک آشکارگر ساده فلورسانس. کار اخیر، این تکنولوژی را قادر ساخته است که برای بالا بردن نظارت، دزینگ مواد شیمیایی و عیب یابی سیستم های RO استفاده بشود. این تکنولوژی می تواند کارکرد RO را بهینه و هزینه مواد شیمیایی و تمیز کردن آن را حداقل کند.

این تکنولوژی همچنین می تواند تخریب ممبران را تشخیص بدهد. نتایج آزمایشگاهی و میدانی نشان می دهد که مولکول فلورسانس با ممبران های از جنس پلی آمید، 100% پس زده شده اند یعنی این مواد فلورسانس از غشاء عبور نمی کنند. در یک ممبران سالم، ذرات ریز به آب عبوری از ممبران نفوذ نمی کند. اما ذرات ریز از یک ممبران آسیب دیده به جریان آب تصفیه شده نفوذ میکند.

معمولا افزایش عبور نمک نشان دهنده آسیب فرض می شود.با این حال سایر عوامل نیز از جمله تغییر در دبی، تغییر در لایه های پلاریزه غلظت، دما و رسوب به افزایش عبور نمک کمک می کند. عبور ملوکول های فلورسانس به جریان آب فقط زمانی اتفاق میتواند که سیستم یا ممبران آسیب دیده باشد.

مطالعه موردی:

دو واحد RO که آب ورودی بویلر را تامین می کنند. هر واحد بطور تقریبی 100 gpm تولید می کند. تولید آب از واحد RO اولی بوسیله یک واحد ثانویه مشابه بطوریکه نیاز بود، تکمیل شد. سیستم RO بطور مکرر رسوب اهن تولید میکرد و لازم بود که بطور مکرر تمیز بشود. ممبران ها تقریبا هر 9 ماه تعویض می شدند.

دوز مواد شیمیایی برای یک واحدRO معمولا ثابت فرض میشود. در این مورد، آثار فلورسانس تغییرات دیده نشده قبلی را در دوز آنتی اسکالانت که بصورت دوزینگ حلزونی متناوب بود را نشان داد.

اگر چه دوز متوسط مواد شیمیایی 6±0.5 ppm بود(که با روش افت سرمایه تعیین شد)، تجزیه اطلاعات نشان داد که برای نیمی از زمان کارکرد، RO با بیش از 22% حد متوسط تغذیه می شد. روش افت سرمایه از نظارت دوزینگ برای نشان دادن دوزینگ متناوب حلزونی به قدر کافی حساس نبود.

تجزیه و تحلیل داده ها نشان داد که زمان میان حالت تصفیه با خاموش و روشن کردن چرخه یک پمپ پشتیبانی آب میتوانست مرتبط بشود. یک پمپ بزرگ، آب را سریعتر از یک واحد RO که آن را مصرف می کند پشتیبانی می کند. چرخه با تغییراتی در سرعت سیال و ارتعاشات مکانیکی شدید توام شد، برای دوزینگ متغییر آنتی اسکالانت کافی بود. این قضیه به شرایط رسوب گذاری منجر شد. پوشش مکانیکی زیاد نیز به تعویض نابهنگام ممبران ها و اجزاء سیستم منجر شد.

به طور معمول کارشناسانRO تا جاییکه امکان داشته باشد به بهره برداری از یک واحد تک و حداقل مدت خرابی توصیه می کنند. در این زمینه تکنولوژی ذرات ریز مواد فلورسانس نشان می دهد که زمانیکه هر دو واحد RO بطور همزمان کار کرد، دوز مواد شیمیایی ثابت حفظ شود. ارتقاء فرآیند بر پایه این مطالعات که تفسیر شده به کارکرد ثابت بیشتر، مدت زمان طولانی تر بین تمیز کردن RO و افزودن به طول عمر ممبران، بنا شده است.

کنترل دوزینگ

علاوه بر این عیب یابی کردن می تواند تزریق آنتی اسکالانت به سیستم ROرا کنترل کند. کنترل بازخورد برای تغییرات در کارکرد پمپ تزریق مواد شیمیایی، نوسانات فرآیند، تغییرات در آب ورودی و دیگر ناسازگاری ها را جبران کند.

نتیجه گیری:

پیشرفت ها در عملکرد RO به طور قابل ملاحظه ای هزینه های تعویض ممبران و مواد شیمیایی تمیز کننده را تحت تاثیر قرار داد. قبل از استقاده از آنتی اسکالانت بصورت مقدار خیلی کم، رسوبات ناچیز و کنترل رسوب گذاری، بطور متوسط هر 21 روز یکبار هر واحد RO میبایست که تمیز بشود.

بدلیل رسوب گذاری شدید ، نیاز به تمیز کننده های چند منظوره و وقفه در کار سیستم در مدت تمیز کردن های زمان بر، از طریق یک شرکت عامل خارج از سایت، در یک دوره سالیانه هزینه تخمینی 62،600 دلار برای هر سیستم RO صرف میشد.

از زمانیکه فرآیند توسعه داده شد و تکنولوژی رهگیری مواد فلورسانس بکار گرفته شد، زمان تمیز کردن هر 6 ماه یکبار شد. علاوه بر این تمیز کردن RO، می تواند در محل سایت و با هزینه ای کمتر از 3،000 دلار برای هر RO صرف شود.

هزینه های ممبران های جدید تقریبا برای هر RO، 10،800 دلار بود. تاثیرات انباشته رسوبات و تمیز کردن های آسیب رسان به سیستم طول عمر ممبران را به متوسط 12 ماه کاسته است. پیشرفت فرآیند اجازه داد ممبران ها بعد 3-5 سال از زمان استفاده تعویض بشوند. هزینه مستهلک کردن ممبران های تعویض شده هر 3 سال در مقابل هر 5 سال در حدود1،440 دلار برای هر واحد RO در عرض یکسال تخمین زده شده است.

کلیه هزینه های صرفه جویی شده برای مشتری برای سال اول بالای 84،000 دلار برای هر RO تخمین زده شد.

شرکت شیمیایی بوعلی سینا وارد کننده و فروشنده و تولید کننده مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب شامل آنتی اسکالانت ، بایوساید ، آنتی اکسیژن ، رسوبزدا ، رزین کاتیونی ، آنیونی ، میکس بد ، رنگبر ، کربن اکتیو ، پلی الکترولیت ، پلی آلومینیم کلراید ، سولفات آلومینیم ، HEDP ; PCA ; DEHA ; ATMP آمینوبنزوئیک اسید ، هیدروکینون ، آنتراسیت ، سنگ سیلیس و قطعات شامل فیلتر کارتریج ، ممبرین ، کلرزن گازی و مایعی و سازنده آب شیرین کن ( RO ) سختی گیر ، فیلتر شنی ، دستگاه میکس بد ، دستگاه UV فعالیت دارد.

همراه : 09121443677 - 09123213657

تلفن ثابت : 02188748404 - 02188502389

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید