پلی آلومینیوم کلراید در هر دو فرم مایع و پودر تولید می شود. این محصول در دئودورانت ها و ضد تعریق ها ، به عنوان منعقد کننده در تصفیه آب ، تصفیه آب آشامیدنی / آب صنعتی، تصفیه فاضلاب و برش کاغذ استفاده می شود.

آلومینیوم به عنوان یک منعقد کننده اولیه برای شفاف سازی آب آشامیدنی و فرایندهای صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است. از لحاظ تاریخی، مکانیسم اصلی تحویل یونهای آلومینیوم به شکل سولفات آلومینیوم (آلوم) بوده است. دلیل اصلی اینکه آلوم به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت در دسترس بودن این ماده و نبود مواد جایگزین و کم هزینه بود. با این حال، هزینه ها و مشکلات دیگری مربوط به استفاده از آلوم وجود دارد. آلوم به شدت اسیدی است و می تواند به طور چشمگیری باعث کاهش pH شود حتی زمانی که در دوزهای نرمال استفاده می شود. این امر باعث ایجاد نیاز به تغذیه مواد شیمیایی اضافی (آهک یا سود سوزآور) برای جبران کاهش PH می شود. استفاده از آلوم مقدار نسبتا زیادی از لجن هیدروکسید آلومینیوم نیز تولید می کند.

بنابراین، با توجه به شمای کلی، استفاده از آلوم شامل هزینه های زیر می شود:

تنظیم pH قبل و بعد (آهک، سود، و غیره)

تصفیه لجن (انعقاد/ آب زدایی)

دفع مواد جامد

افزایش هزینه های تصفیه لجن ها ، تنظیمات pH و مقرراتی که نیاز به کیفیت بالاتر آب دارند، دلایلی هستند که باعث حرکت به سمت مواد منعقد کننده مقرون به صرفه و کارآمد هستند.

این ترکیبات برای داشتن عملکرد بهتری نسبت به آلوم  گسترش یافته اند و پیشنهاد می شوند. در حالی که این ترکیبات هدف را به انجام می رسانند، در مقایسه با آلوم نیز از لحاظ هزینه سود بیشتری را به ارمغان می آورند. پلی آلومینیوم کلراید تاثیر کمی بر pH دارد و بنابراين نياز به تغذيه مواد شيميايي دیگر را كاهش مي دهد. این درحالی است که می تواند با استفاده از 30-60٪ آلومینیوم کمتر به طور متوسط ​​می تواند کار بهتری انجام دهد. این امر به طور تقریبی منجر به کاهش درصد میزان تولید لجن می شود.

نرخ رشد پلی  آلومینیوم کلراید بسیار چشمگیر بوده است. در بسیاری از مناطق که پلی آلومینیوم کلراید برای مدت معقولی به بازار عرضه شده است، جایگزین بیش از 75٪ کل تقاضای آلومینیوم شده است. تقریبا در همان زمان مصرف پلی آلومینیوم کلراید نیز توسعه یافت، پلیمرهای آلی که به فرآیند انعقاد کمک می کردند نیز به صنعت تصفیه آب معرفی شدند. این پلیمرها عموما به عنوان منعقد کننده های اولیه موثر نبودند، اما در هنگام استفاده همراه با آلومینیوم، به بهبود عملکرد کلی کمک کردند.

امروزه، ترکیب پلی آلومینیوم کلراید و منعقد کننده ها ی آلی برای ارائه یک روش تصفیه بهینه منجر به تولید و  پیشرفت محصولات تصفیه کننده نسل سوم شده است.

ترکیبات تصفیه کننده و منعقد کننده ما ، بالاترین سطح عملکرد را فراهم می کنند و هزینه های کلی تصفیه را کاهش می دهند این در حالی که به حداقل رساندن هزینه های مرتبط با تنظیم PH و دفع لجن بسیار مهم است. علاوه بر این، محصولات ما با عملیات ساده تر منجر به نتیجه می شود، زیرا دیگر نیاز به استفاده از سایر مواد شیمیایی نیست.

بسته به مشخصات شیمیایی آب و فرایندها، انواع مختلف ترکیبات می توانند برای تولید آب با کیفیت بالا و کاهش هزینه های کلی تصفیه استفاده شوند.

پلی آلومینیوم کلراید تنها یک محصول واحد نیست، بلکه طیف وسیعی از پلیمرهای معدنی چند منظوره است. پلی آلومینیوم کلراید ها بر اساس دو مشخصه اصلی تقسیم می شوند:1- قدرت آنها (معمولا درصد آلومینا یا Al2O3) و2- بنیان آنها.

بنیان پلی آلومینیوم کلراید ها، درباره ی مقدار یا درجه مواد چند هسته ای در پلی آلومینیوم کلراید به ما اطلاعات می دهد. در پایین ترین قسمت مقیاس پایه ، ACS قرار دارد، پایه آن 0% است (به معنی آن است که ماده پلی آلومینیوم کلراید نیست). کمترین مقیاس پایه تجاری حدود 10٪ است؛ بیشتر پلی آلومینیوم کلرایدها در محدوده مقیاس متوسط ​​تا بالا هستند (50-70٪). در بالای این مقیاس آلومینیوم کلرید هیدرات (ACH) است. در 83% بالاترین محدوده مقیاس پایدار ، پلی آلومینیوم در دسترس است. (ACH یک گونه خاص ساده از پلی آلومینیوم کلراید است.)

پلی آلومینیوم کلراید می تواند مزایای زیادی نسبت به منعقد کننده های سنتی مانند آلوم یا نمک های آهن داشته باشد. از آنجایی که پلی آلومینیوم کلرایدها از پیش خنثی شده هستند و دارای تراکم بار بالاتری نسبت به منعقد کننده های سنتی هستند، از طریق مکانیسم کارآمد تری فرایند انعقاد را انجام می دهند ، که خنثی سازی بار نامیده می شود. این امر اجازه می دهد تا پلی آلومینیوم کلراید در دوزهای پایین تر نسبت به آلوم یا نمک های آهن مؤثر باشد، در حالی که در واقع تنها یک فلز توسط منعقد کننده به سیستم اضافه می شود. پس مواد کم تری برای کاهش pH و کاهش قلیائیت، آهک و یا سود نیاز است.

مزایا:

کاهش حجم لجن شیمیایی.

تراکم لجن افزایش می یابد.

نتایج بهبود یافته در سیستم های با pH بالاتر.

عملکرد بهتر در آب سرد.

و از آنجایی که پلی آلومینیوم کلراید متفاوت عمل می کند، کاربرد های بسیاری دارد که یکی از آن ها کیفیت تمام شده آب است که منعقد کننده های سنتی نمی تواند به آن دست یابند

وارد کننده و فروشنده عمده پلی آلومینیوم کلراید( پک ) بصورت فاضلابی و آشامیدنی

شرکت شییمیایی بوعلی سینا

تلفن ثابت : 02188748404 02188502389

همراه: 09128098493 - 09123213657